Forklift Kiralama Nedir?

Vinç makineleri kadar büyük olmayan ancak özellikle kapalı alanlarda ağır yüklerin kaldırılmasını sağlayan forkliftler, çatallı istifleyici olarak da tanımlanabilir. İş yaşamında, çalışma alanlarında genellikle insan gücünün yetmediği, ağır yüklerin uygun yerlere taşınması için yardımcı olan forkliftlerde yükün ağırlığı aracın ağırlığıyla dengelenmektedir. En çok tercih edilen forklift çeşidi ise önden yüklemeli olanlardır. Derli toplu bir yapıya sahip olmaları ve üstün manevra kabiliyetleri en dikkat çeken nitelikleri arasında yer alır. Ancal forfkliftlerin dezavantajı forklift operatüörlerinin görüş alanının dar olmasıdır.  
 Diğer forklift türü yandan taşımalı olan forkliftlerdir. 
Yandan taşımalı forkliftler diğer forkliftlere göre daha uzun olan yükleri taşıyabilme özelliğine sahiptirler. Kullanım yerine ve amacına göre değişen forkliftlerin büyüklükleri ise 0,5 tondan 30 tona kadar değişmektedir. Bu denli rağbet gören iş makinelerine ise günümüzde forklift kiralama hizmetiyle sahip olunulmaktadır. Satın almanın oldukça maliyetli olması ve giderleri arttırmasından dolayı tercih edilen forklift kiralama hizmetinden ihtiyacınız olan her an kolaylıkla yararlanabilmektesiniz.
Sanayi kesimlerinde depolama, gümrük, stoklama, ambarlama gibi alanlarda kolaylık sağlayan forkliftler kiralanırken mutlaka profesyonel firmalar tercih edilmelidir.
  • Sermayenizi veya kredi kullanmadan FORKLİFT ihtiyacınızı karşılayacaksınız.
  • FORKLİFT kiralama giderlerinizi muhasebeleştirerek vergi avantajı sağlayacaksınız.
  • FORKLİFT için tamir, bakım elemanı istihdam etmek zorunda kalmayacaksınız.
  • Siz en iyi bildiğiniz iş olan kendi işinize yoğunlaşacaksınız, FORKLİFT işini bizlere bırakacaksınız .
  • Bakım, tamir, yedek parça lastik vs. parası ödemeyeceksiniz.
  • FORKLİFT bakım tamir, yedek parça teminİ için harcanacak zaman ve para külfetinden kurtulacaksınız.
  • İş yoğunluğuna bağlı olarak kiralama yoluyla kullanacağınız FORKLİFT sayısını kolayca arttırıp azaltabileceksiniz.
  • FORKLİFT satın aldığınızda forkliftin zaman içerisinde değer kaybetme (amortisman) giderinden kurtulacaksınız.